תוכן העמודדלג על תוכן העמוד
ebmpapst מציגה: חיסכון בעלויות ושמירה על הסביבה זה EC
30/10/2012

יצרנית המפוחים המובילה מציעה ללקוחותיה מסביב לעולם סל מוצרים עשיר ואיכותי המספק עבורם פתרון כולל של חיסכון בעלויות לצד פיתוח טכנולוגי-סביבתי שעומד בכל התקנים המחמירים, כולל תקנות ה-ERP הצפויות להיכנס לתוקפן בשנת 2013 ביבשת אירופה

 

ענף האוורור והקירור התעשייתי עתיד לעבור עוד כשנתיים תמורות משמעותיות, ובראשן, כניסתן לתוקף של תקנות ה-ERP באירופה, שיחייבו את היצרניות להביא לידי ביטוי את הפרמטרים הבאים: חיסכון באנרגיה ושימור הסביבה, החל משלב תכנון ופיתוח המוצר ועד לשלב הייצור. המשמעות עבור הענף היא מכרעת, שכן לאחר יישומן של התקנות החדשות, לא יתאפשר ליצרניות לשווק מפוחים לתעשיית הקירור או המיזוג האוויר מבלי שיעמדו בתנאי הסף של הרגולטור בהיבט נצילות האנרגיה והשימור הסביבתי.

 

יוזמה שאפתנית זו טומנת בחובה יתרונות רבים הן עבור היצרניות והן עבור הצרכן הסופי: ראשית, ייצור אקולוגי מסוג זה ישפיע לחיוב על הסביבה ושנית, תאפשר לצרכן ליהנות מחסכון משמעותי בעלויות, וזאת בשל השימוש במפוחים בעלי נצילות אנרגטית גבוהה מזו שהשתמשו בהם עד כה.

במערכות קירור ומיזוג אוויר, הפועלות מסביב לשעון בעצימות גבוהה, ישנה משמעות מכרעת לרכיבים המאפשרים חיסכון באנרגיה, הן מבחינה פיננסית עבור המשתמש והן מבחינה סביבתית. חברת ebmpapst הגרמנית, יצרנית המפוחים המובילה בעולם, זיהתה את הצורך בפתרון המשלב יתרונות סביבתיים ואנרגטיים והציגה לעולם את אסטרטגיית GreenTech, העוטפת את כל סל מוצריה העשיר, משלב תכנון ופיתוח המוצרים ועד לשלב ייצורם ושיווקם לצרכן הסופי.

 

המבחר העשיר העומד לרשות לקוחותיה בתחומי הקירור והמיזוג האוויר, עומד כבר היום בתקנות המחמירות של ה-ERP, ואף מעבר לכך. הודות לפיתוח טכנולוגי מתקדם, ששם דגש על שימור סביבתי, הצליחו מהנדסי החברה לספק מגוון עשיר של מפוחים ומנועים איכותיים וחסכוניים – החל  ממפוחי הפרימיום האיכותיים, ה- Hyblade וכלה במאווררי ה-EC, הידועים הן בזכות נצילותם האנרגטית הגבוהה והן בזכות רמות הרעש הנמוכות שלהם ומעל הכל, ידועים באמינותם ויעילותם.

 

המעבר מטכנולוגיית ה-AC לטכנולוגיית ה-EC בתחומי הקירור והמיזוג האוויר, מצדיק את עצמו מבחינה כלכלית גם עבור המשתמשים במפוחים קומפקטיים, שכן שימוש במפוחים בעלי הטכנולוגיה המתקדמת יותר, מאפשר ניצול אנרגטי נכון יותר שבא לידי ביטוי בחיסכון עלויות משמעותי לעומת מפוחים אחרים.

 

יעילותם של מנועי ומפוחי ה-EC עדיפה בהרבה מזו של יחידות איוורור העושות שימוש בטכנולוגיות אחרות, ומציעות חיסכון אנרגטי משמעותי של עד כ-50% לעומת הדור הקודם של המאווררים והמפוחים בטכנולוגיית ה-AC. לשם השוואה, אם נציב שישה מפוחי EC מסוג  Hyblade, לצידם של שישה מפוחי AC באותה הקטגוריה ובספיקת אוויר של 11,000 m3/h, ניתן היה להיווכח כי עבור השימוש במפוחי ה-AC  נדרש הספק לא מבוטל של 5,400 וואט בעוד, מפוחי ה-EC מסוג Hyblade נדרש הספק של 3,900 וואט בלבד. המשמעות היא ברורה: הספק נמוך של 1,500 וואט המביא לידי ביטוי חיסכון אנרגטי עבור המשתמש בשיעור של כ-28%.

 

לפניכם טבלה המשווה את צריכת האנרגיה של מנועי ה-EC של ebmpapst לעומת מנועי ה-AC המקבילים. בטבלה זו ניתן להיווכח בפוטנציאל הגדול בחיסכון אנרגטי הטמון במעבר לשימוש בפתרונות האוורור המשתמשים בטכנולוגית ה-EC החסכונית.

 

 

המפוחים והמנועים המתקדמים והחסכוניים של ebmpapst מתאימים למגוון רחב של אפליקציות בתחום האוורור והקירור התעשייתי ומאפשרים לכם ליהנות מפתרון אולטימטיבי לחיסכון בעלויות ולשימור הסביבה.  

 

עבור לתוכן העמוד