תוכן העמודדלג על תוכן העמוד
מפוחי ebmpapst למשאבות חום: שקטים יותר, יעילים יותר
המפוחים הציריים והצנטרפוגלים של היצרנית המובילה מגרמניה מציבים סטנדרטים חדשים של יעילות אנרגטית ורמות רעש הנמוכות בכ-50% מיתר המאווררים המוצעים כיום בתחום משאבות החום
24/09/2012

מפוחי Hybalde ו-Radical מבית ebmpapstחברת ebmpapst, יצרנית המפוחים והמנועים הגדולה בעולם, מוציאה מדי יום משערי מפעלה שבמוליפינגן, גרמניה, אלפי מפוחים ציריים וצנטריפוגליים ייעודיים עבור משאבות חום,  המאופיינים ברמות רעש הנמוכות בכ-50% ממאווררים אחרים בתחום וביעילות אנרגטית גבוהה ביותר.

 

במאמר שהתפרסם לאחרונה במגזין המוערך בתחום המיזוג, הקירור והאוורור של JARN, עולה כי המפוחים הללו מציבים סטדנרטים חדשים ומהווים כיום את המילה האחרונה בתחום, בכל הפרמטרים – רמות רעש, נצילות אנרגטית ועוד. המפוחים הייעודים למשאבות חום מוצעים למשתמש במגוון רחב של גדלים ודגמים, עד לקוטר כנף של 630 מ"מ עבור מפוחים צנטריפוגליים וכן עד 910 מ"מ קוטר כנף עבור מפוחים ציריים.

 

מפוחים אלה מציעים תפוקות אוויר משתנות של עד 30,000 מק"ש. היתרון הגדול של המפוחים הוא מנוע המפוח – מנוע חכם וחסכוני שפותח בטכנולוגיית EC – הכולל מנגנון בקרת מהירות מובנה בגוף המנוע. השימוש במנועים אלה מביא לחיסכון של 30%-50% בתצרוכת האנרגיה.

 

מנועים חסכוניים אלה פותחו במטה החברה שבגרמניה על פי עקרונות ה-GreenTech, אסטרטגיית פיתוח בר-קיימא, שפיתחה החברה, לפיה כל מוצר חדש המיוצר במפעליה, יהיה חסכוני ואקולוגי יותר מקודמיו.

 

בתחום משאבות החום (ATW – מים לאוויר), ישנה חשיבות מכרעת לנושא רמות הרעש המתקבלות כתוצאה מהשימוש במפוחים. הרעש המתקבל כתוצאה מהפעלת המשאבה הוא פועל יוצא של פעילות המדחס כמרכיב ראשון ומפעילות המפוח כמרכיב שני, אך משמעותי ביותר. מפוחי ה-Hyblade הציריים ומפוחי ה-Radical הצנטריפוגליים מספקים רמות רעש נמוכות ביותר, התורמות לפעולה שקטה יותר של השאיבה הודות לפיתוח הנדסי מתקדם והודות לצורה הגאומטרית והאווירודינמית הייחודית של המפוחים התורמת לפעולה משולבת שקטה יותר של המערכות.

 

הפחתת רמות הרעש בפעולת השאיבה חשובה ביותר במיוחד בשעות הלילה, ולכן נדרשת הפעלה של המפוחים במהירויות נמוכות כדי לשמור על רמות רעש נמוכות – הדבר מתאפשר במפוחי ebmpapst, כאמור, הודות לבקרת המהירות המובנית הקיימת במנועי ה-EC של המפוחים. אם כך, ניתן לסכם ולומר כי המפוחים של ebmpapst הינם פתרון אידיאלי עבור משאבות חום, הן ברמות הרעש והן ביעילות האנרגטית המתקבלת באמצעות השימוש בהם.

עבור לתוכן העמוד